případy kyberšikany

Kickboxer  

 
Patrik, třináctiletý chlapec, měl problémy se spolužáky ve škole. Parta borců si ho vyhlídne jako svoji oběť, na které si po vyučování dobíjí sebevědomí. Patrik se svěří rodičům. Protože dochází k nezájmu ze strany školy případ řešit, přihlásí ho otec na hodiny kickboxu. Když se jednou zase partička sejde před školou, nenechá se Patrik zahanbit a pěkně jim naloží. Chlapci, ale jeho vzchopení neunesou a chystají odvetu.
 Patrik nemá moc přátel, a tak tráví hodně času na internetu, který se mu stane osudným. Seznámí se s dívkou, která chodí na stejnou školu. Do dívky se zamiluje, píše jí stále více intimních informací o sobě. Zřejmě by ho nikdy nenapadlo, že dívka je pouze volavka ukřivděné party kluků, kteří neváhají všechny informace zveřejnit na školním webu. Celá škola se neuvěřitelně baví, ale Patrik neví jak dál. Oběsí se doma v koupelně.
Týden po pohřbu najde jeho otec v počítači celou komunikaci, všechny vzkazy a historii zpráv, které mu spolužáci poslali. V den sebevraždy chlapec píše spolužákům o tom, co hodlá udělat. Jaká je jejich odpověď? „Jen běž! Už se těším, až si to přečtu v zítřejších novinách!“
 
 
 

Fantastický přítel

Třináctiletá dívka měla od malička komplexy ze svého vzhledu. Její matka ji přihlásila na katolickou školu, kde se nosí uniformu a problémy se vzhledem se tu neřeší. Dívka tráví hodně času na internetu. Obzvlášť na sociální síti MySpace, kde se seznámí s šestnáctiletým klukem. Je šťastná, že si našla přítele. Vše se ale změní. Chlapec jí začne psát zprávy plné urážek. Dívka pláče ve svém pokoji. Matka si jejího stavu všimne a zakáže jí si s chlapcem psát.
17. října dostane dívka od chlapce zprávu: „Svět by byl bez tebe daleko lepší!“. Dívka se ještě toho dne oběsí. Rodiče se navíc po její smrti dozví, že údajným šestnáctiletým chlapcem byla padesátiletá  matka dívčiny bývalé kamarádky. Chtěla se dívce pomstít za to, že už s její dcerou nekamarádí. Byla za svůj čin odsouzena. 
 

Zničil jí život 

Petr H. si vyhlédl v práci na Ruzyňském letišti svou kolegyni, která ale jeho zájem neopětovala. Začal ji pronásledovat e-maily, SMS, dokonce ji i špehoval a fyzicky napadl. Za tyto činy byl odsouzen ke 250 hodinám veřejně prospěšných prací. Trest neplnil, proto mu byl zpřísněn na 125 dnů vězení. Nástup trestu si agresor odložil kvůli svému špatnému psychickému stavu. Slečna upozornila na jeho činy policii. Marně. Petr H. ji ubil před jejím domem větví. Za to byl odsouzen na 15 let.
 
 

Zbytečná smrt mladého muzikanta 

Osmnáctiletý student konzervatoře spáchal sebevraždu skokem z mostu. Jeho spolužáci zveřejnili na internetu video, které tajně natočili. O co šlo? Chlapec byl homosexuál. Video bylo natočeno při jeho styku s jiným mužem.

 

Vyhledávání

© 2014 Všechna práva vyhrazena.